Home > Software > OpenPuff Steganography


OpenPuff - Yet not another steganography SW


flag_us.png flag_sa.png flag_bg.png flag_cz.png flag_de.png flag_es.png flag_ir.png flag_fr.png flag_gr.png flag_hu.png flag_id.png flag_it.png flag_ja.png flag_kr.png flag_nl.png
flag_pl.png flag_pt.png flag_ro.png flag_ru.png flag_sk.png flag_th.png flag_tr.png flag_ua.png flag_vn.png flag_zh.png


Czech introduction by users & Internet reviews.


Vytváření, přechovávání i posílání zašifrovaných dat může už samo o sobě představovat riziko odhalení. Alternativou je uchování v tajnosti i fakt, že se snažíte něco skrýt. OpenPuff je užitečná aplikace pro steganografii, tj. Ukrývání souborů do obrázků a digitálních fotografií ve formátech JPG, PNG a dalších.


OpenPuff využívá 256 bitových šifrovacích algoritmů a přístup k datům je chráněn třemi hesly. Program používá efektivní šifrovací algoritmy (16 paralelních algoritmů) a SHA512. Pakliže by se třetí strana, která by měla zájem na vašich datech, nějakým způsobem dostala k informacím o počtu použitých nosičů, hesle apod., pořád ještě nemá vyhráno. Můžete využít dvojitého maskování (doslova "přidat návnadu").


Další funkcí programu je pak vkládání ochranných vodoznaků do fotografií.


Funkce OpenPuff:


  • Šifrování a ukrytí informací v souborech

  • Vkládání vodoznaků v souborech

  • Podpora grafických formátů (BMP, JPG, PCX, PNG, TGA)

  • Podpora audio souborů (AIFF, MP3, NEXT/SUN, WAV)

  • Podpora video souborů (3GP, MP4, MPG, VOB)

  • Podpora Flash-Adobe dokumentů (FLV, SWF, PDF)


Program je přenosný, není tedy nutná jeho instalace, a lze jej tedy snadno spouštět z USB klíčenek, přenosných disků a jiných přenosných paměťových zařízení. Velice jednoduše se ovládá a je možné ji užívat zcela zdarma.