Home > Software > OpenPuff Steganography


OpenPuff - Yet not another steganography SW


flag_us.png flag_sa.png flag_bg.png flag_cz.png flag_de.png flag_es.png flag_ir.png flag_fr.png flag_gr.png flag_hu.png flag_id.png flag_it.png flag_ja.png flag_kr.png flag_nl.png
flag_pl.png flag_pt.png flag_ro.png flag_ru.png flag_sk.png flag_th.png flag_tr.png flag_ua.png flag_vn.png flag_zh.png


Slovak introduction by users & Internet reviews.


Vytváranie, prechovávanie aj posielanie zašifrovaných dát môže už samo o sebe predstavovať riziko odhalenia. Alternatívou je uchovanie v tajnosti aj fakt, že sa snažíte niečo skryť.


Je malá, jednoduchá a veľmi účinná aplikácia, ktorá sa zaoberá tzv steganografiov. Jedná sa o spôsob šifrovania informácií, kedy dáta sú skryté do dát iných tak, aby nebolo na pohľad vôbec poznať, že tu sú nejaké informácie ukryté. Jedná sa typicky o zakomponovanie údajov do súborov, fotiek alebo dokumentov, ktoré nevyzerajú podozrivo, keď samy o sebe leží na disku počítača alebo sa posielajú ako príloha e-mailu.


OpenPuff dokáže bezpečne a spoľahlivo šifrovať dáta a ľahko vkladať vodotlač do rôznych súborov.

 

Na rozdiel od iných podobných programov, ktoré pracujú len s grafickými súbormi, OpenPuff ponúka celú škálu výstupných formátov. Zaradiť sem možno okrem grafiky aj audio, video a tiež PDF. Ide celkovo o 16 rôznych druhov výstupu. Podporuje najpoužívanejšie formáty:


  • Obrázky (BMP, JPG, PCX, PNG, TGA)

  • Audio (AIFF, MP3, NEXT / SUN, WAV)

  • Video (3GP, MP4, MPG, VOB)

  • Flash-Adobe (FLV, SWF, PDF)


OpenPuff je teda zaujímavým pomocníkom aj pre málo skúsených užívateľov, ktorí jeho ovládanie pochopí behom pár minút. Väčšiemu rozšíreniu aplikácie navyše nahráva aj fakt, že je možné ju užívať úplne zadarmo.